• Подання
  Подання
 • Розгляд і доопрацювання
  Розгляд і доопрацювання
 • Голосування
  Голосування
 • Оголошення переможців
  Оголошення переможців
 • До закінчення залишилось
  Планування і реалiзацiя
  Планування і реалiзацiя

Тест-смужки - шанс на життя дітям з діабетом Відхилений остаточно

Доданий
31.05.2021
Номер
140
Охорона здоров'я

Незважаючи на вікові особливості, діти часто не відчувають зниження або підвищення цукру в крові. Єдина запорука безпеки життя – є постійний моніторинг цукру крові за допомогою тест-смужок. Держава забезпечує тест – смужками лише на 15% від потреби, що не дає можливості хоч якось контролювати перебіг хвороби та призводить до летальних випадків.

Автор проєкту
Олександр
Олександр Єлховський
Бюджет
999 749 грн
Розрахунок бюджету
Район
Олександрівський

Опис

Детальний опис проекту

Запорізька область є однією з лідируючих по темпу зростання захворюваності на цукровий діабет І-ІІ типу. За 2020 рік спостерігається збільшення випадків захворювання на цукровий діабет серед дітей на 6%. Згідно зі статистичними даними на кінець 2020 року в м. Запоріжжі більше 25 тисяч осіб, які страждають на цукровий діабет І-ІІ типу, серед яких 9928 інсулінозалежних, з них дітей – 407 осіб. Діагноз не пов’язаний із способом життя, тому проти нього не існує профілактики. Незважаючи на вікові особливості, діти часто не відчувають зниження або підвищення цукру в крові. Єдина запорука безпеки життя – є постійний моніторинг цукру крові за допомогою тест-смужок. Держава забезпечує тест – смужками лише на 15% від потреби, що не дає можливості хоч якось контролювати перебіг хвороби та призводить до летальних випадків.

Проблема
Держава забезпечує тест-смужками лише на 15% від потреби, що не дає можливості хоч якось контролювати перебіг хвороби.

Пропоноване рішення щодо розв'язання проблеми і його обґрунтування
Забезпечити тест-смужками дітей, хворих на цукровий діабет І-ІІ типу в м. Запоріжжя в мінімальній кількості, передбаченій наказом МОЗ №864 от 07.10.2013 «Про затвердження змін до протоколу надання медичної допомоги дітям хворим на цукровий діабет» - 4 тест смужки в день на одну дитину, що дасть можливість контролювати перебіг захворювання та вчасно попередити важкі наслідки цієї хвороби.

Категорія проекту

 • загальноміський

Чи враховує проект гендерні та/або інклюзивні аспекти?

Ні.
.

Кінцеві бенефіціари реалізованого проекту

 • діти
 • діти з інвалідністю