• Подання
  Подання
 • Розгляд і доопрацювання
  Розгляд і доопрацювання
 • Голосування
  Голосування
 • Оголошення переможців
  Оголошення переможців
 • До закінчення залишилось
  Планування і реалiзацiя
  Планування і реалiзацiя

Міський центр цифрового живопису "DiGraph" Брав участь

Доданий
16.05.2021
Номер
37
Культура

Придбання комп’ютерного обладнання та програмного забезпечення для надання на постійній основі мешканцям м. Запоріжжя можливості вільного доступу до користування комп’ютерним обладнанням, програмним забезпеченням, отримання кваліфікованої допомоги, проведення виставок, конкурсів, майстер-класів в області цифрового художнього мистецтва у міському центрі цифрового живопису "DiGraph".

Автор проєкту
Оксана
Оксана Переверзєва
Бюджет
380 705 грн
Розрахунок бюджету
Район
Комунарський
Адреса
вул. Новокузнецька, 4, Запоріжжя

Опис

Детальний опис проекту

Останнім часом до художнього відділення Запорізької дитячої школи мистецтв №2 часто звертаються батьки дітей та підлітків із запитом на надання послуг з комп’ютерної графіки в області художнього мистецтва.
У листопаді 2020 р. департаментом культури і туризму міської ради у мистецьких школах міста було проведено опитування викладачів, учнів та їх батьків. Опитано 678 респондентів. 92,5 % учнів, 96% батьків, 87% викладачів вважають за необхідне використання сучасних комп’ютерних технологій у художній діяльності. Але ні загальноосвітні школи, ні школи мистецтв м. Запоріжжя не передбачають можливості оволодіння учнями комп’ютерними технологіями у сфері візуального мистецтва.
Восени 2021 р. департаментом планується відкриття філії художнього відділення дитячої школи мистецтв №2 у приміщенні нового культурно-мистецького центру Південного мікрорайону за адресою вул. Новокузнецька, буд. 4. Площа приміщення дозволяє виділити окрему аудиторію для відкриття міського центру цифрового живопису «DiGraph». Придбання 6-ти комплектів комп’ютерного обладнання (графічний планшет, комп’ютер, монітор, клавіатура, миша) та програмного забезпечення (операційна система Windows, програмне забезпечення Adobe Photoshop та Adobe Illustrator) для центру «DiGraph» відкриває широкі можливості для проведення on-line конференцій та майстер-класів вітчизняних та закордонних спеціалістів цифрових технологій образотворчого мистецтва, конкурсів та виставок художніх робіт, реалізації різноманітних творчих проектів цифрового мистецтва.
Аналіз доходів населення Запорізької області на основі даних Головного управління статистики у Запорізькій області показує, що низький рівень життя більшості домогосподарств м. Запоріжжя позбавляє велику кількість дітей, особливо дітей з малозабезпечених сімей та дітей з особливими освітніми потребами, людей з інвалідністю, можливості творчої самореалізації в області цифрового мистецтва.
Надання мешканцям м. Запоріжжя можливості вільного доступу (щотижня з вівторка по суботу з 09.30 до 18.00) для користування комп’ютерним обладнанням, програмним забезпеченням, отримання кваліфікованої допомоги співробітника центру, сприятиме задоволенню потреб членів громади в обраному виді діяльності.
Такий центр надасть можливість залучити до творчого спілкування щорічно до 10000 представників різних соціальних верств населення, людей з інвалідністю, дітей з особливими освітніми потребами, задовольнить потребу членів громади у цій сфері суспільного життя.

Категорія проекту

 • комунальний

Чи враховує проект гендерні та/або інклюзивні аспекти?

Так.
До приміщення є доступ людям з інвалідністю, дітям з особливими освітніми потребами.

Кінцеві бенефіціари реалізованого проекту

 • діти
 • молодь
 • люди середнього віку
 • люди похилого віку
 • жінки
 • чоловіки
 • діти з інвалідністю
 • дорослі з інвалідністю

Відповідальні підрозділи

Департамент культури і туризму міської ради